Autorka Neviditelné knihy nakousla své další spisovatelské plány

V druhého dílu ze série rozhovorů s hosty se pobavíme se Sparkle o její dobrodružné knize Záhady Kalusu, ale také o oblíbených postavách a hrách.

Nyní pracuješ na své knize s RPG dobrodružstvím Záhady Kalusu. Můžeš prozradit, která zápletka se ti z pohledu autorky nejvíce líbí?

Já mám obecně ráda zápletky, kde je nějaký fakt hustý nečekaný zvrat. Když se mi něco takovýho povede vymyslet do mojí kampaně, tak mám radost jak malý harant. Mám tam jednu zápletku, která mi fakt dělá radost, no… a v textu knížky zabírá docela málo, to je další plus. Na jednu stranu z ní mám obrovskou radost a na druhou mě štve, že ty ostatní nejsou tak husté jako ona. Víc k ní asi říct nemůžu, to by byly spoilery.

V Kalusu, kde se tvé rozsáhlé dobrodružství odehrává, je mnoho zajímavých nehráčských postav. Přirostla ti nějaká k srdci?

Nejen jedna. Když vymyslím a odehraju nějaké postavičky, tak se mi velmi často stane, že mi pak ožijou v hlavě a mám pak pocit, že se mnou žijou doma jako Pokémoni. Řekněme že přes polovinu NPC, které jsem vymyslela do Záhad Kalusu, mám chuť si někdy střihnout jako hráčskou postavu v jiné kampani, nebo o nich napsat povídku a tak. Hodně tomu taky pomohly ilustrace od Lucky Černé. Pokud mi ty postavy neožily předtím, tak s kresbama už určitě.

Máš v hlavě už nějaký další námět na román, dobrodružství, nebo jinou knihu?

Mám rozpracované další zemičky k Taurilu – Saaren, Rovenu a Dakii, takže až dopíšu Kalus, tyhle nápady chci rozvíjet pak. Ale možná si ještě předtím střihnu něco ke Kalusu, co nebude přímo RPG příručka – nějakou interaktivní novelu, povídky nebo tak něco.

Které RPGčko (nebo žánr) si ráda zahraješ, když zrovna nepíšeš?

Moje preference jsou v zásadě totéž o čem píšu příručky, akorát s ještě více akcentovanými sociálními, vztahovými a psychologickými tématy. Na to ale nemám spoluhráče, takže smolík.

Na co se na Brnoconu nejvíce těšíš?

Hlavně na setkání s lidma, popíjení piva večer a pokeců o všem možném.

- Další články a novinky -