Mlha v Brně s RoVanem a další hororová sezení

RoVan, v komunitě známý také jako Šéf, Pan Panda nebo Bambi, se Brnoconu účastnil v roli vypravěče už v minulém ročníku. Tenkrát nás pozval na večeři k Emersonům, která byla velice zdařilá a proto ji letos zopakuje. Kromě toho si pro vás přichystal i další příběhy a jeden se dokonce odehrává v poválečném Brně. Pojďme si je blíže představit.

Roman „RoVan“ Vantuch

Vypravěč, ambasador Svitků hrdinů pro Moravskoslezský kraj (Ostrava)

RPG hry na hrdiny hraje už od roku 2003 a od té doby je v podstatě vypravěčem. Má rád hrdinské systémy s fantasy tématikou, ale nepohrdne i dobrodružstvím v jiném světě.


Večeře u Emersonů

Call Of Cthulhu | horor | 4 hráči

V jistých zasvěcených kruzích by ti za tu pozvánku bez mrknutí oka nabídli jmění, a ty teď přesto neochvějně míříš do sídla rodu Emersonů, daleko od zvídavých očí a šátravých rukou Bostonského policejního sboru. Profesor George Emerson není žádný pašerák nebo šarlatán, za kterého tak drze označují jeho bývalí kolegové ve snaze pošpinit jeho dobrou pověst a výzkum. Je sobota 15. červenec 1922, večeře začíná přesně v osm hodin…


Mlha v Brně

Call Of Cthulhu | horor | 4 hráči

Poslední výstřely druhé velké války utichly a život v Brně se pomalu vrací do pořádku. Nějakou dobu to ještě potrvá, ale důležité jsou teď vyhlídky na budoucnost. Nebýt Věci, co se plíží v mlhách, nepravděpodobná skupina „vyšetřovatelů“ by se nikdy nesetkala. Nebýt Věci v mlhách, možná byste i vy hleděli do budoucna s nadějí.


Hrobka předků

Old-School Essentials | fantasy | 5 hráči

Ne všechny hry se musí brát (hrát) vážně. Pojďme si odfrknout a zahrát nevážně D&D tak, jak si myslíme, že bychom chtěli, aby bylo bývalo vypadalo před padesáti lety. Motivací postav je chamtivost. Motivací hráčů je zábava a absurdní situace. Motivací vypravěče je to, co hráči vymyslí.


Přednáška: Tvorba světů pro líné a pokročilé

Vytvořit svět je fuška a o to větší fuška je vytvořit ho tak, aby zaujal i hráče a jeho váha ti nestrhla záda. Jak si s tím poradit a ušetřit si práci? Nevyhořet a netrávit léta budovaní ekonomického modelu těžby bahna? Zkusíme si na to všechno odpovědět.


Zajímalo by vás, co dalšího je pro letošní Brnocon připraveno? Sledujte nás – již brzy odhalíme další hexy s informacemi.

- Další články a novinky -

Kostýmová soutěž na Brnoconu

RPG Příběhy se hodně věnují hraní rolí a vciťování se do postav. Proto jsme si pro vás připravili soutěž, kde budete moct předvést své kostýmy a dovednosti, jak se umíte do vámi ztvárňované role vžít.

Pokračovat ve čtení »

Místy má člověk pocit, že čte příručku pro televizního scénáristu, říká o Příšeře týdne Daniel Vázquez

V osmém dílu ze série mini rozhovorů s hosty se bavíme s Danielem Vázquezem o jeho první vydané knize a zároveň RPG hře Příšera týdne (v orig. Monster of the Week). Jednoduchá hra nabízí možnost se ujmout rolí jako z Buffy, přemožitelky upírů a vypořádat se s nadpřirozenem. Co vedlo Daniela k vydání zrovna této RPG hry? A mají v Casa de Locos zálusk už na jiné tituly?

Pokračovat ve čtení »