Petr, kyberpunk a streamování RPG her

Ve čtvrtém dílu ze série rozhovorů s hosty se ptáme Petra ze skupiny Underground RPG na vysílání RPG her a jeho herních preferencích. Na Brnoconu si s tímto sympatickým vypravěčem můžete zahrát hru Old-School Essentials nebo epickou deskovku Tales from the Loop.

1) Underground RPG je projekt, ve kterém s družinou ukazujete na internetu leckdy okrajové RPG hry. Jaká byla podle tebe nejvíc obskurní?

Přijde mi vtipné, že tuhle větu slýchávám často, a při tom vybíráme hry, které jsou celkem známé. Ale asi nejvíce obskurní považuji Viking Death Squad. Hra z diváckého hlediska nebyla nejúspěšnejší, ale svět, kde je lidstvo na pokraji vyhynutí a vy můžete hrát za nesmrtelného vikinga a za zvuků metalu zabíjet mimozemské útočníky… naprostá paráda.

2) Je kyberpunk zapomenutý žánr, nebo si myslíš, že zažije vzestup? Přece jen máme ve světě nové technologie, rozmáhá se AI atd.

To by byla dobrá otázka na mého kolegu Kybersovu, ale já osobně si nemyslím, že by kyberpunk byl zapomenutý žánr. Spíše se mi zdá, jako by chytal druhý dech (i když, ne úplně dobrý start Cyberpunk 2077, mu to dost stížil). Nemyslím si ale, že by se z toho stal mainstream.

3) Jsi zastáncem kratších (do 3 hodin) nebo delších (6 hodin a více) RPG sezení? A proč?

Když jsem byl mladší, tak jsme hrávali s kamarády celé víkendy. A bylo to fajné. Dnes preferuji krátké hry do 3–4 hodin, protože mám méně času a, i když to bude znít až hereticky, v poslední době si raději zahraju nějakou PC hru, než ttrpg.

4) Který RPG žánr podle tebe nejvíc na internetu táhne diváky?

Fantasy. O tom není pochyb. Jeden z důvodů, proč jsme založili UndergroundRPG byl také ten, abychom lidem ukázali, že zábava se skrývá i v jiných žánrech.

5) Na co se na Brnoconu nejvíce těšíš?

Ti, kdo mě znají ví, že já se netěším na nic. nechávám vše okamžiku. Ale doufám v dobré přednášky, pohodovou atmosféru a vtipné zážitky při hrách.

- Další články a novinky -