Společně se Salamandry do přírody

Salamanander Guild je skupina, která se rozhodla kromě hraní na internetu také sepisovat svá dobrodružství a vydávat různé materiály ke hrám na hrdiny. Na Brnoconu odvedou několik RPG her s přírodní tématikou a připraví si pár přednášek o tvorbě a hraní her na hrdiny.

Koho ze salamandří skupiny potkáme na Brnoconu?

Vypravěči Rikodrian, Vousatýr, Kamiru a Lacrot by byli hodně rádi, kdyby se na festivalu sešlo celé složení týmu. Oslovená čtveřice se také těší na setkání se svými přáteli a známými z česko-slovenské RPG komunity.

Svátek Madharakta

D&D 5e/JaD | fantasy meč a magie | 3-5 hráčů

Džunglí se ozývají hlasité bubny, smích a nelidské rozjařené skřeky. Místo, které si Paršúmovi uctívači vybrali, je v ruinách prastarého chrámu. Rituální obřad Madharakta brzy započne. Zachráníte uvězněné ženy? Přerušíte zlovolná kouzla opičího kultu? Nebo si jen chcete nabrat brašny zlatem a drahokamy?
Postavy je možno vzít vlastní na 3. úrovni, ale budou k dispozici i předchystané.


Svatyně Matky země

D&D 5e | fantasy | 3-4 hráči

Vydejte se coby fantasy hrdinové na jednu z prvních vašich výprav. Pomozte alchymistovi a objevte skrytá místa, která po sobě zanechali druidové dob minulých.
Mohou hrát i zcela nezkušení hráči, pro postavy na 2. úrovni.


Přednáška: Tvorba a psaní dobrodružství

Rozdíly mezi designováním hry pro domácí družinu a pro veřejnost. Vlastní zkušenosti a tipy, čemu se vyvarovat, pokud s psaním začínáte. Příklady na vlastních dílech. Ke konci přednášky bude i pár slov k autorským právům a prostor pro otázky.


Přednáška: Jak hrát a vyprávět hry na hrdiny

Chceš začít hrát a nebo vyprávět takzvané DnDčko či jakýkoli jiný systém? Přijď si poslechnout počáteční typy na to, jak s takovým hraním nebo vyprávěním začít a o čem to všechno je.


Stánek s RPG materiály

Nově se můžeme těšit na novinku od Salamander Guild. Speciálně pro Brnocon připravují brožurky a nové materiály. Zatím nechtěli prozradit, o co konkrétně půjde, ale Lacrot naznačil, že by se některé z dřívějších PDF dobrodružství mohlo objevit na festivalu v sešitové podobě.

- Další články a novinky -

Kostýmová soutěž na Brnoconu

RPG Příběhy se hodně věnují hraní rolí a vciťování se do postav. Proto jsme si pro vás připravili soutěž, kde budete moct předvést své kostýmy a dovednosti, jak se umíte do vámi ztvárňované role vžít.

Pokračovat ve čtení »

Místy má člověk pocit, že čte příručku pro televizního scénáristu, říká o Příšeře týdne Daniel Vázquez

V osmém dílu ze série mini rozhovorů s hosty se bavíme s Danielem Vázquezem o jeho první vydané knize a zároveň RPG hře Příšera týdne (v orig. Monster of the Week). Jednoduchá hra nabízí možnost se ujmout rolí jako z Buffy, přemožitelky upírů a vypořádat se s nadpřirozenem. Co vedlo Daniela k vydání zrovna této RPG hry? A mají v Casa de Locos zálusk už na jiné tituly?

Pokračovat ve čtení »