Yancho se těší na setkání s posluchači

Ve třetím dílu ze série rozhovorů s hosty se ptáme Yancha, známého to pojídače rýže, jak je to s jeho podcastem, kam si zve různé hosty (nejen) okolo fantastiky.

Společně se svými kamarády si zveš různé hosty do podcastů. Podle čeho si hosty vybíráte?

Hosty vybírám podle témat, o kterých by se rád dozvěděl něco víc. Snažím se vždy vybrat takové hosty, kteří danému tématu rozumí. Poslední dobou dostáváme tipy na témata, které by mě ani nenapadly.

Jaký žánr máš v RPG hrách rád, nebo by sis chtěl zkusit?

Teď nejvíce hraju fantasy, na kterém jsem vyrůstal. Pro moji herní skupinu je navíc fantasy nejbližší. Poslední dobou mám ale chuť na nějaké sci-fi. Například Vetřelce nebo Kyberpunk. Dost mě také láká vyzkoušet něco temného a deprimujícího, třeba Bluebeard´s wife.

Jak moc se připravuješ na konkrétní hosty? Pomáhá ti třeba AI s otázkami?

Pokaždé si dělám poctivou rešerši, ale nesnažím se jít tolik do hloubky, protože se chci dozvědět zajímavosti právě od hosta. Pokud jde o nějakého významnějšího hosta, který figuruje nad rámec RPG komunity (například spisovatel), tak se snažím dohledat informace o hostovi a jeho dílech.

AI občas využívám, když nevím, kde mám s rešerší začít. Také mi pomáhá k vytvoření jakési osnovy pro vedení podcastu, aby se to netočilo v kruhu.

Překvapil tě někdo z dosavadních hostů něčím, co jsi nečekal?

Já jsem překvapený po každém podcastu. Nedokážu napsat nic konrétního, ale mohu zmínit, že podcast o Psychické bezpečí během hraní zážitkových her mi hodně otevřel oči a ovlivnil mé vedení her.

Na co se na Brnoconu nejvíce těšíš?

Na hosty podcastu, které konečně potkám naživo.

- Další články a novinky -